Diğer Kamplar:

Kamp Çeşitleri

Geleneksel

Bu kamp, AmeriCamp denince akla ilk gelen kamptır. Bu kamplar çok çeşitli program ve aktivitelerle birlikte mükemmel olanaklara sahiptirler. Bu aktivitelerin bazıları, kara ve su sporları, performans sanatları, müzik/medya aktiviteleri ve kaya tırmanışı, doğa yürüyüşü gibi outdoor aktivitelerdir. Geleneksel kamplarımız kamp ateşi buluşmaları, dış mekan kampçılığı ve özel doğa gezileri gibi aktiviteleri de barındırır.

Tema Kampları

Bu kamplar aktivite ve olanaklar olarak geleneksel kampların aynısıdır, tek fark muhteşem bir tema altında toplanmış olmalarıdır. Örneğin jimnastik kampı, basketbol kampı ya da tenis kampı gibi. Eğer herhangi bir spora ya da aktiviteye karşı bir tutkun varsa tema kampları senin için harika olacaktır!

Özel İhtiyaç Kampları

Tartışmasız en ödüllendirici deneyimi bu kamplarda yaşayacaksın. Özel ihtiyaç kampçısı olmak biraz daha sabır, sevecenlik, empati ve mükemmel iletişim becerileri gibi özelliklere sahip olmayı gerektirir. Özellikle bu kamplar, fiziksel ve zihinsel engelli bireylerle birlikte, öğrenme güçlüğü ya da duygusal ihtiyaç sahibi çocuklara da hitap etmektedir. Daha önceden bu tip gruplarla ilgili bir tecrüben olması çok güzeldir ancak zorunlu değildir. Yüzünüzde bir gülümsemeyle hem çocuklarla hem de yetişkinlerle çalışmaya hazır olman gerekir. Danışmanlar genel olarak 2 ile 6 kampçıdan sorumlu olurlar.

Dezavantaj Kampları

Bu kamplar yine geleneksel kamplara çok benzer, temel fark burada bulunan çocuklar düşük gelirli aileler ve toplumlardan gelen çocuklardır. Bu kamplar diğer isimleriyle kar amacı gütmeyen kamplardır. Burada amaç, çocuklarla normal hayatlarında yaşayamadıkları çocuk olma hissiyatını vermektir. Bu kamplarda topluluk ve aile olma bilincini muhteşem bir şekilde hissedersin.

Günübirlik Kamplar

Bu kamplar da yine geleneksel ve tema kampları gibidirler. Ancak bu kamplara gelen çocuklar gündüz aktivitelerine katıldıktan sonra akşam olduğunda evlerine ve ailelerine geri dönerler. Sen de akşamlarını istediğin şekilde değerlendirirsin!

Özel Gereksinim Kampları

Özel beslenme,diyabet, işitme cihazı kullanan ya da hiperaktivite (ADHD) gibi davranış
problemleri yaşayan çocuklarla birlikte geleneksel aktiviteleri gerçekleştirdiğin bu kampta da yine muhteşem zaman geçirecek, harika anılar biriktireceksin.

İzci Kampları

Hangimiz çocukken izci olmanın hayalini kurmadık ki? Bu kamplarda doğayla bütünleşmenin ve outdoor aktivitelerin keyfine varırsın. Bu kamplar Amerika’lı izciler ve liderler tarafından yürütülmekte olup, gerçek bir izcilik deneyimine katılmak isteyenler için idealdir. Eğlence dolu kayaking, dağcılık, el sanatları ve muhteşem gece seferlerine hazır olun!

AmeriCamp 2022 için hazır mısın ?

Şimdi Başvur!