Diğer Kamplar:

Kampta Kim, Neler Yapar?

Genel Kamp Danışmanları

Genel kamp danışmanları her kampın hayati organlarından biridir. Bir danışman olarak kampçıların sabah zamanında kalktığından ve akşam da zamanında yataklarında olduğundan emin olursun. Kampçılara iyi bir rol model olarak, yapılan aktivitelere katıldıklarından ve yemeklerini zamanında yediklerinden emin olursun. Genel Kamp Danışmanı olarak, daha
önceden herhangi bir tecrübeye ya da yeteneğe ihitiyacın yok. Çocuklarla çalışmayı seven karizmatik, iyi karakterli bir rol model olman yeterlidir. Daha önceden çocuklarla çalışma konusunda bir tecrüben varsa bu artı bir puan!

Aktivite Danışmanları

Aktivite danışmanları, belirli bir alanada tecrübeli ve yetenekli kimseler olup, kampçıları bu alanlarda yönlendiren kişilerdir. Danışmanlar gündüz vakitlerini bu aktivitlerle geçireceklerdir, yani bir yelkenciysen muhteşem bronz bir tene sahip olmaya hazırlan! Akşamları ise aktivitelere ya da sıcacık kamp ateşine katılır, kampçılarla vakit geçirirsin.

Aktivite danışmanı olabilmen için istediğimiz yeteneklerin ne olduğunu ekibimize sorarak öğrenebilirsin.

Destek Ekibi

Destek ekibi, her kampın sorunsuz bir şekilde günlük işleyişini gerçekleştirebilmesi için hayati önem taşır. Genellikle bütün “sahne arkası” işlerden sorumlulardır; bakım işleri, boyama ya da bahçe bakımı gibi işleri destek ekibi düzenler. Ofis temelli destek ekibine katılmak için de başvurabilirsin, ancak bunun için çok iyi derecede iletişim ve dil becerilerinin olması gerekmektedir. Temizlik ve mutfak ekibine yardımcı olmak için de destek ekibine başvurabilirsin. Eğer benzer
alanlarda tecrüben varsa bu roller senin için harika!

Özel İhtiyaç Danışmanları

Özel ihtiyaç danışmanları da yine genel kamp danışmanları gibi çalışırlar, tek fark onlar öğrenme veya fiziksel güçlük çeken, özel araç ve gereçlere ihtiyaç duyan çocuklarla birlikte zaman geçirirler. Bu danışmanların açık görüşlü, sabırlı ve en önemlisi de nazik ve sevecen olmaları çok önemlidir. Zor bir iş gibi görünse de daha önceden herhangi bir tecrübeye sahip olmana gerek yoktur, bilmen gereken her şey sana öğretilecektir! İlerleyen hayatında CV’nde çok iyi görünmesinin yanında, bu pozisyonun manevi boyutu da insanı bağlayan yönlerden bir tanesidir. Bir danışmanımızın da dediği gibi: “Her gün kampçılara birşeyler öğretenin biz olduğunu düşünürdüm, ancak gerçekte en çok öğrenen ben oldum.”

AmeriCamp 2022 için hazır mısın ?

Şimdi Başvur!