Diğer Kamplar:

Süreç Nasıl İşler?

Birinci Aşama– Başvuru!

Başvuru uzun ve yıldırıcı gözüküyor olabilir, ama hiç merak etme! İstediğin kadar zamanını kullan ve unutma, bir iş başvurusu yapıyorsun.

• İlk önce, yeteneklerini en deneyimli olduğun alandan en deneyimsiz olduğun alana göre sıralamalısın. Bu yeteneklerini nasıl aktaracağını da açıklamalısın. Eğer ki bu yeteneklerini aktarma konusunda tecrüben varsa ( örneğin eğitmenlik, öğretmenlik gibi) bu daha da harika!
Bize bu yeteneğini ne zamandır kullandığını, hangi seviyede olduğunu, daha önce kişi ya da gruplara bu konuda eğitim verip vermediğini , eğer bir spor dalıyla uğraşıyorsan, hangi alanda ve seviyede oynadığını, diğer katılımcı veya çocukların kaç yaşında olduğunu ve daha fazla bilgiyi bizlere aktarırsan çok seviniriz.

• Bir niyet mektubu eklemeyi de unutma! Niyet mektubun ne kadar güçlü olursa AmeriCamp direktörleri de neden seni almaları gerektiğini bilirler. Kişiliğini, güçlü yönlerini, kampa katacaklarını ve neden ideal bir AmeriCamper olduğunu onlara göster.

Görüşme

• Başvurunu tamamladığını düşündüğünde sisteme kaydet, ardından AmeriCamp Merkezi’nden birisi inceleyip seninle iletişime geçecek.

• İşleri kolaylaştırmak için, 2 çeşit Görüşme’den birini seçme hakkın var.

1) Ofisimize gelip yüz yüze görüşme yapmak,

2) Eğer ki ofis ziyareti için doğru bir yer ve zamanda değilsen Skype aracılığıyla da
görüşme gerçekleştirebiliriz. Ancak bilmeni isteriz ki bu, son çare olarak tercih
ettiğimiz bir yöntemdir.

• Görüşmeni yapan kişi, başvurunun üstünden geçip güçlü yönlerine vurgu yapacak, kamp ortamı için uygun olduğuna emin olacaktır. Bu kişi aynı zamanda seninle iletişimde kalacak kişi olacaktır. Görüşmeden sonra, mülakatını yapan kişi üzerinde çalışman ve öne çıkarman gereken yönlerin hakkında bir kaç not veya tavsiye verebilir. Bu sırada görüşme raporun da başvuruna eşlik edilmesi için sisteme ekleniyor olacak!

İkinci Aşama – Video – Referans

Görüşmenle ilgili detaylı bir şekilde oluşturulan raporun hazırlandıktan ve 2 adet referansınla birlikte kendini tanıtan videon da eklendikten sonra başvurun, Amerika genelindeki kamp direktörlerinin incelemesi için hazır olur!

Kamp direktörlerinin seninle iletişime geçmesine hazır ol; daha sonrası için detaylı görüşebilmek adına seninle konuşabilecekleri bir Skype hesabının da hazır olduğundan emin ol. Unutma ki bir iş başvurusu yapıyorsun, arkadaş canlısı olmayı, saygılı ve profesyonel davranmayı ihmal etme.

Başvuru Videosu

Video, başvurunun en önemli noktalarından bir tanesidir; kamp direktörleri videosuz başvuruları dikkate almayacaktır.

Videonda kendini ve yeteneklerini tanıtmayı, yaratıcı olmayı ve eğlenmeyi unutma!

Hazırlayacağın başvuru videosunun 1-2 dakika olmasını ve kısa bir tanıtım kısmından sonra yeteneklerine odaklanmasını tavsiye ederiz. Aynı zamanda pek çok görsel ve fotoğrafla desteklemek de iyi bir fikir!

Videonun adını, kendin adın ve “AmeriCamp 2020” olarak düzenlemen gerekmekte. Eğer ki videoyu YouTube’a koymak istemezsen, o zaman bizimle videonun linkini paylaşabilir ya da direkt olarak AmeriCamp başvuru sayfana yükleyebilirsin.

Referanslar

Başvurunu tamamalamak için toplamda 2 adet referansa ihtiyacın var. Bu referanslar profesyonel bir kaynaktan gelmeli; okuldaki öğretmenin, antrenörün ya da iş vereninden mektuplar güzel en referanslardır.

Üçüncü Aşama – Yerleştirme ve Vize

Eğer bu aşamaya kadar geldiyseniz, tebrikler! Bir kampa yerleştirildiniz demektir! Hayatınızın en unutulmaz yaz deneyimi için geri sayıma başlayabilirsiniz.

• Vize başvurusu için pasaportun bitiş tarihinin kampın bitiş süresinden 6 ay daha uzun olması gerektiğine dikkat et, vermiş olduğun bütün kişisel bilgilerin pasaportunla birebir uyuşması gerektiğini de unutma!

• Vizen onaylandıktan sonra program yerleştirme ücretinin geri kalanını ödemek için hazırsın demektir, ödeme seçenekleri ile ilgili soruların olursa da bizimle iletişime geçebilirsin!

Vize Görüşmesi Randevusu

• Vize başvuru formunu doldurmak ve randevu alabilmek için sana yardımcı olacağız, vize için gerekli belgeler ve cevaplanması gereken sorularla ilgili bizden bir bilgi maili alacaksın. Dikkatli bir şekilde bu soruları yanıtlamalı, belirlenen tarih ve saatte vize randevunda olmalısın!

Oryantasyon

• AmeriCamp Oryantasyonu’na katılabileceğinden emin olman gerekmekte, bu toplantı Amerikan Hükumeti tarafından zorunlu tutulur ve DS2019 formun da oryantasyon toplantısında verilmektedir. Bu form daha sonradan alabileceğin bir belge değildir, bu sebeple toplantıyı kaçırma! Sıklıkla etkinlikler düzenliyor olacağız, bu sebeple isminin listede olduğundan emin olmayı unutma.

AmeriCamp 2022 için hazır mısın ?

Şimdi Başvur!