Diğer Kamplar:

SSS

Program Gereklilikleri

Başvuru yapabilmen için en az 18 yaşında olman gerekiyor. Eğer ki 18 yaşını henüz doldurmamışsan biraz daha beklemelisin.

Genel Kamp Danışmanı ya da eğitmen olabilmen için öğrenci olamana gerek yok!

Eğer ki Destek Ekibi olarak başvurmak istiyorsan öğrenci olma şartı aranmaktadır ya da 2021 Eylül ayı itibariyle tam zamanlı bir eğitim kurumuna başlayacak olman gerekmektedir.

Bazı alanlarda uzmanlaşmış olmak her zaman avantajlıdır (mesela cankurtaranlık gibi), ama olmazsa olmaz değildir! Kişisel deneyimlerin çok değerli olduğuna inanıyor ve bu deneyimlerin pozitif bir “Ben yapabilirim” düşüncesi ile birleştirilmesine çok değer veriyoruz.

Başvuruna mümkün olduğunca fazla yeteneğini eklemeye çalış. Bu yeteneklerini öğretebilecek kadar iyi bilmene gerek yok, farklı alanlarda ne kadar fazla yeteneğin varsa o kadar iyi!

Çocuklarla çalışabilmek için derin bir eğitmenlik tecrübesine gerek yok, ama çocukların hayatlarının yazını geçirebilmeleri için elinden geleni yapacağını gösterebilmen lazım!

Kamplar, genel olarak Haziran ayının bir veya ikinci haftasından Ağustos ayının ortasına kadar 9 haftalık bir süreyi kapsamaktadır.

Kamp serüveninizi ne kadar erken başlatırsanız o kadar iyi! Bazı kamplar Mayısın ilk haftasından itibaren kampa başlayabilecek kişileri işe alırlar.

Ne kadar erken kampa başlayabilirsen o kadar iyi! Böylece, 9 haftadan daha fazla zamanın olur ve daha fazla cep harçlığı alırsın.

Başvuru Süreci

AmeriCamp 2021 için şimdi başvurabilirsin!

Buradan başvuru sürecine hemen başlayabilirsin, formu doldurmak yaklaşık 60 dakikanı alacaktır. Merak etme, hepsini bir oturuşta doldurmana gerek yok. Daha sonra kaldığın yerden devam edebilirsin.

31 Mart’a kadar başvurularımız devam ediyor. Bu tarihten sonra yapılan başvuruların yerleştirilme ihtimali oldukça düşer, bu sebeple acele et ve sen de yerini sağlama al!

Mülakat görüşmeleri AmeriCamp Türkiye Ekibi tarafından İstanbul’daki ofisimizde gerçekleşiyor, sıra dışı durumlar için ise Skype görüşmeleri de ayarlanabiliyor.

Mülakat görüşmeleri genellikle AmeriCamp’in deneyimli ekibi tarafından gerçekleştirilir.

Ekibimizdeki herkesin kamp ve yurtdışı tecrübesi bulunmakta, ve seninle bu konularda sohbet edebilecek en doğru kişiler olmaktadırlar! Görüşmeler oldukça rahat geçmektedir. Bu  sebeple ceket-kravat gelemene gerek yok! Bu görüşmenin asıl amacı seni tanımak ve kampa ne gibi şeyler sunabileceğini öğrenmektir.

Görüşmeni tamamlayan kişi daha sonradan seninle ilgili bir mülakat raporu hazırlayıp başvuruna ekleyecektir. Bundan sonraki aşamalar için hazırsın!

 

Referanslar seni 6 ay veya daha fazla zamandır tanıyan, profesyonel çevrenden kişiler tarafından doldurulmalıdır. Örneğin, öğretmenin, antrenörün, iş verenin ya da çocuklarına baktığın aileler olabilir. Aynı zamanda bir iş arkadaşından da referans kabul ediyoruz.

Kabul edelim ki videon başvurunu asıl öne çıkaracak unsurdur. Video, bir kamp direktörünü ikna etmek, kişiliğini ve yeteneklerini göstermek için mükemmel bir fırsattır. Kısa ve öz olması oldukça önemlidir (2 dakikadan daha uzun video hazırlamamanı öneririz), sadece kendin ol!

 

Bu seneki başvurunu kolayca önümüzdeki seneye aktarabiliriz, böylece sen de kaldığın yerden devam edebilirsin!

Eğer ki tamamen iptal etmek istersen program katılım ücretlerinin iade edilemediğini bilmen gerekir. Bu konuda lütfen sözleşme ve şartnamemize göz at.

Ücretler ve Harcamalar

Program katılım ücreti başvuru sürecini kapsar. Başka bir şekilde söylemek gerekirse; başvurunun eklenmiş olduğuna ve Amerika ofisi tarafından işleme alındığına emin olmak, en önemlisi de senin için en iyi kampı bulmak için ödenir.

Bu ücret senin Amerika’da yasal olarak çalışıp para kazanbilmen için alacağın J1 vizesine sponsorluğu da kapsar. Aynı zamanda SEVIS, DS2019 ücretleri ve 90 günlük sağlık sigortan da dahildir!

 

J-1 kültürel değişim vizesi için nasıl bir başvuru yapmak gerektiğiyle ilgili detaylı bir bilgi alacaksın, zaten bu konuda sana yardım ediyor olacağız. Vize başvurun için belirlenmiş 160$ direk olarak konsolosluğun internet sitesinden ödenmektedir.

Amerika’dan gelecek vize belgelerin için 75$ kurye ücreti ödemen gerekmektedir.

Vize görüşmen için direk olarak Amerikan konsolosluğuna gitmeli ve görüşmeni yüzyüze gerçekleştirmelisin.

 

Uçuş planların için sana yardımcı olacak bir ekibimiz var. Belirlenen tarihlerde uygun fiyatlı bilet bulabilmek için bizimle iletişime geç.

Yerleştirme Süreci #plACed

Başvuruna bakıp seni “inceleme”ye alabilen çok yetenekli kamp yerleştirme koordinatörleriyle çalışıyoruz. Bu sayede kamp direktörleri seni ve başvurunu görüp, Skype üstünden bir mülakat talep edebiliyorlar.

Her şey yolunda giderse yerleştirmen onaylanmış olacaktır. Herhangi bir görüşme yapmadan yerleştirilmek pek sık yaşanan bir durum değildir. Bu sebeple eğer bir kamp seninle ilgilendikten hemen sonra seni aralarına katarsa, başvurunu gerçekten beğenmişler demektir!

 

Yerleştirme sürecinin ardında kesin bir matematik yatmamakla birlikte, “Ne kadar erken başvurursan o kadar erken yerleştirme yapılır” şeklinde bir yapı yer almaktadır.

Yerleştirmeler bazen Haziran ayının sonunu bulabilir, endişelenme! Unutma ki AmeriCamp’ın %100’e yakın bir yerleştirme oranı vardır, güvenli ellerdesin!

 

Her kamp muhteşem ve benzersiz deneyimler sunsa da aslında yerleştirme süreci ilk olarak sana bağlı! Kamplar genellikle belli türden yeteneklere açıktır, bu sebeple senin yeteneklerine ihtiyaç duyan bir kampa yerleştirilmen çok daha olası.

Örneğin, eğer ki bir kaya tırmanışçısıysan, o zaman doğal olarak kaya tırmanışı eğitimi veren kişileri seçen bir kampa yerleştirilsin. İşte bu sebeple, her zaman tam olarak istediğin kampa yerleştirilemeyebilirsin.

Ancak Amerika genelinde yüzlerce kampla çalıştığımızdan ve çoğu da Doğu Yakası’nda bulunduğundan, yerleştirileceğin hangi kamp olursa olsun, diğerleri kadar eşsiz ve özel olacaktır!

 

Başvurduğunuz arkadaşınızla ya da eşinizle aynı kampa yerleştirme garantiniz hiç bir zaman bulunmamaktadır.

Seçeneklerinizi açık tutmanızı ve tek bir alternatife bağlı kalmamanızı öneririz. Pek çok kamp direktörü birlikte seyahat eden kişilerin kamp ruhunu tam olarak özümseyemediklerini düşünürler. Bu sebeple arkadaşları ya da eşleri beraber kampa kabul etmeyebilirler.

Bu durumun moralinizi bozmasına izin vermeyin! Kamp sonrası 30 günlük geziniz boyunca konuşacak ve paylaşacak daha çok hikayeniz olacaktır.

 

Pek çok kamp seninle mail aracılığıyla iletişim kuracaktır. Bu sebeple maillerini günlük olarak kontrol etmen, hatta gereksiz kutuna da bakman gerekmektedir. Bu mailler Amerika kaynaklı olacağından senin mail listen tarafından yanlış etiketlenip spam box kutusuna düşmüş olabilir.

Her yıl pek çok kamp bağlantısı bu sebeple kaçırılmaktadır. Başvuru yapanlar bu maillere ya yeterince hızlı dönüş yapmıyorlar, ya da mailler gereksiz kutusunda kayboluyor. Senin de bu sebepten ötürü bir kamp fırsatını kaçırmanı asla istemeyiz!

 

Genellikle bir kamp direktöründen mülakatın hemen sonrasında haber alırsın, ama nadiren direkt olarak kamp yerleştirmen yapılmış da olabilir. Bu sebeple haftada 3-5 kez online hesabına girip kontrol etmen gerekebilir.

İlk seferde bizimle konuşmadan kamp teklifini geri çevirmeni tavsiye etmeyiz; bu kampın nedne senin için uygun olmadığıkonusunda konuşup belki de başvuru profilinde bir takım değişiklikler yapabiliriz.

Eğer ki gerçekten o kampın sana uygun olmadığını düşünüyorsan, senin için en uygun kampı bulmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Fakat bilmelisin ki, ikinci bir teklif alacağının garantisini sana veremeyiz. Birlikte çalıştığımız her kamp muhteşemdir ve nereye gidersen git, çok güzel zaman geçireceğinin garantisini veriyoruz!

 

AmeriCamp olarak kamp yerleştirme oranlarımızla her zaman gurur duymuşuzdur. Bu sene de aynı başarıyı yakalamak için sabırsızlanıyoruz.

Ekip oalrak sizi kampa yerleştirebilmek için inanılmaz bir şekilde çalışıyorz, ancak bütün çabalarımıza rağmen yine de yerleşememişsen kaydını önümüzdeki seneye aktarıyoruz. Hem de hiçbir ücret ödemeden!

Alternatif olarak da ödemenin iadesini yapıyoruz.

 

Vize ve Sigorta

Vizeniz randevunuzla aynı gün sonuçlanır. Eğer vizeniz onaylanmışsa pasaportunuzun belirlediğiniz PTT şubesine ulaştırılması 3-5 günü bulabilir.

Eğer vize randevunu kaçırırsan, hemen yeni bir randevu ayarlayabilmek için bizimle iletişime geçmen gerekmektedir. Ancak unutmamalısın ki yeni bir randevuyu zamanında bulabileceğimizin hiçbir garantisi bulunmamaktadır.

Vizenin akıbetinden tamamen sen sorumlusun. J-1 vize reddi almak çok nadir görülen bir durumdur ancak bu durum görülürse ön kayıt ücreti geri ödenmez. Eğer vize reddi alırsan tekrar denemek için şansın olacaktır.

 

 

Kamp programının bir parçası olarak sigortan, 90 günlük kamp içi ve izin günü hastalık ve kaza durumlarını kapsayacaktır.

Sağlık sigortası kamp tarihlerine göre uzatılabilir ya da kısaltılabilirdir.

 

Sağlık sigortasını uzatmak istersen AmeriCamp ekibinden birileriyle iletişime geçmen gerekmektedir. Danışmanın sigortanı güncellemek için gerekli detaylarla ilgilenecektir.

AmeriCamp bütün yazını kapsayacak 90 günlük bir sağlık sigortası sunmaktadır. Ancak uçuş iptallerini, bavul kayıpları ya da hasarını ve kişisel eşyalarının kaybını kapsayacak bir seyahat sigortası yaptırabilirsin.

Öncesi ve Sonrası ile Kamp

Kampta ne yapacağın aslında ne için işe alındığına göre değişir. İster kamp danışmanı olun ister destek ekibi… Gün içinde hem bolca çalışacağınız hem de dinleneceğiniz zamanınız olacaktır!

 

 

Çantana neyi koyup neyi koymayacağın biraz kafa karıştırıcı olabilir. Sana çanta hazırlamak konusunda neler tavsiye ettiğimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsin!

https://americamp.com.tr/blog/americamp-101-packing/

Evet tabii ki! Pek çok kamp alanının içinde Wi-Fi bulunmaktadır. Ancak, çalışma saatlerin içinde internete erişimin olmayacaktır, bu kural özellikle ‘unplugged’ kamplar için geçerlidir. Unutma ki çocuklar için oradasın!

Böyle bir durumda ilk iletişime geçeceğin kişi kamp direktöründür, kamp direktörleri bu tür konularda tecrübeli oldukları için sana daha iyi yardımcı olacaklardır.

 

Bu durumdaki önceliğimiz seni en hızlı şekilde ülkene geri getirmektir.

Eğer ki kampı erken bırakmak durumunda kalırsan, sözleşmemiz gereği ekstradan ücret ödemen gerekmektedir.

 

AmeriCamp 2022 için hazır mısın ?

Şimdi Başvur!